Aktualności

13.07.2017

Zabiegi okulistyczne

Występowanie zmian skórnych jest uzależnione od wielu czynników, a przy tym charakteryzują się dużą różnorodnością kształtu, rozmiaru oraz miejsca występowania na delikatnej skórze powiek i w okolicach oczu. Często jest to problem natury estetycznej, jednak może być to także objaw rozwijającego się nowotworu, a nawet może świadczyć o chorobie ogólnoustrojowej. W ramach poradni okulistycznej Szpitala Silesia-Med. S.A. pacjenci mają możliwość usunięcia zmian łącznie z diagnostyką histopalogiczną, która potwierdzi bądź wykluczy chorobę nowotworową.Skóra powiek jest bardzo wrażliwa, a przy tym narażona na kontakt z wieloma alergenami, kosmetykami oraz silnym nasłonecznieniem.

 

Najczęściej na powiekach pojawiają się brodawki wirusowe lub łojotokowe, kaszaki, włókniaki oraz gradówka. Są to zwykle łagodne guzowate zmiany usuwane chirurgicznie.Zmiany skórne mogą być również spowodowane zapaleniami bakteryjnymi i wirusowymi. Mogą mieć również charakter alergiczny. Natomiast kępki żółte grudkowate zmiany o żółtawym zabarwieniu pojawiają się przeważnie w okolicy okołonosowej i świadczą o podwyższonym poziome tzw. złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Ze względów estetycznych kępki są usuwane chirurgicznie, ale ich dalsze leczenie opiera się m.in. na zmianie diety oraz jeśli to konieczne wprowadzeniu terapii farmakologicznej.

 

Nawracające obrzęki w obrębie powiek prowadzą do zwiotczenia i zaniku elastyczności skóry, co może ograniczać w znaczący sposób pole widzenia pacjenta. Są to patologiczne zmiany związane z wiekiem. Zabieg plastyki powiek polega na usunięciu nadmiaru skóry nagromadzonej w kącikach oczu, dzięki czemu jakość widzenia pacjenta się poprawia, a twarz nabiera świeżego, wypoczętego i młodszego wyglądu.

 

Lek. med. Klaudia Luber po uprzedniej konsultacji usuwa dokuczliwe zmiany skórne w warunkach ambulatoryjnych. Zabiegi są małoinwazyjne i dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego bezbolesne. Przez kilka kolejnych dni po zabiegu może utrzymywać się siniak i niewielka opuchlizna, ale nie ma to wpływu na codzienne funkcjonowanie. Pacjent swobodnie może wrócić do aktywności zawodowej, a także nie musi rezygnować z pracy i relaksu przy komputerze.

11.07.2017

SOS dla stawów

Ból, ograniczenie zakresu ruchu, poczucie sztywności stawu a nawet deformacje to objawy choroby zwyrodnieniowej. Przyczyną zwyrodnienia może być przebyty uraz, siedzący pozbawiony aktywności tryb życia, otyłość. Na kondycję stawów wpływają również czynniki genetyczne i zawodowe oraz wiek.

 

Kwas hialuronowy to naturalny składnik mazi stawowej, który odpowiada za płynność pracy stawów, a także chroni przed uszkodzeniami. Niestety ząb czasu nadgryza również stawy. Z wiekiem zmniejsza się stężenie kwasu hialuronowego, co w efekcie obniża jakość mazi stawowej. Chrząstki stawowe pozbawione ochronnego płaszcza pod wpływem tarcia wyzwalanego podczas poruszania się ulegają postępującemu uszkodzeniu. Pod wpływem tego procesu pojawia się dyskomfort i ból.

 

Wiskosuplementacji, czyli zastosowanie dostawowych zastrzyków preparatów zawierających wysokoprocentowy kwas hialuronowy uzupełnia jego braki w obrębie stawu, poprawia parametry mazi stawowej, a także działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. W efekcie poprawia się ruchomość stawu,  ruch staje się płynniejszy, a aktywność nie musi kojarzyć się z cierpieniem.

 

Wiskosublementacja nie jest inwazyjna. Zastrzyki podawane są w zależności od preparatu w cotygodniowych seriach lub jednorazowo. Kwas hialuronowy jako substancja naturalna dla organizmu wiąże się z minimalnym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych, a same zabiegi można wielokrotnie powtarzać.

W poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej stosujemy następujące preparaty:

 • Synvisc one, preparat 2% tzw. one shot - jedna iniekcja na kurację (ampułkostrzykawka 6 ml)
 • Orthovisc plus, preparat 2% do 3 krotnego podawania w kuracji (ampułkostrzykawka 2ml)
 • Synocrom, preparat 1% do 3 - 5 krotnego podawania na kurację (ampułkostrzykawka 2ml).

 

Celem uzyskania bliższych informacji na tematy związane z terapią za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego, jak również w kwestii innych problemów ortopedycznych, zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy konsultujących w ramach poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej.

10.05.2017

Hematologia

Konsultacje hematologiczne mają na celu kompleksową diagnostykę problemu oraz wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia. Podczas konsultacji nasz specjalista udzieli Państwu wszelkich informacji dotyczących procesu diagnostycznego, oraz niezbędnego wsparcia w trakcie leczenia.

W ramach poradni prowadzona jest szeroka diagnostyka w kierunku wielu schorzeń krwi i układu krwiotwórczego łącznie z diagnostyką w kierunku nowotworów. Dzięki kompleksowemu podejściu w zakres oferowanych świadczeń wchodzi również ambulatoryjne wykonywanie biopsji szpiku wraz z oceną cytomorfologiczną.

15.04.2017

Wesołego Alleluja!

Zespół Szpitala Specjalistycznego "Silesia-Med" S.A. pragnie złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i niezapomnianych świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnej i spokojnej atmosferze. 

 

22.03.2017

Stawiamy na rozwój

NZOZ "Silesia-Med" S.A. poszerza zakres usług medycznych świadczonych w Poradni Otorynolaryngologicznej. Stało się to możliwe dzięki wyposażeniu Poradni ORL w diatermię firmy ERBE. Pacjenci w ramach porad ambulatoryjnych z zakresu otorynolaryngologii od marca b.r. mają dodatkowo możliwość:

 • Usunięcia  zmian patologicznych występujących w obrębie błony śluzowej jamy ustnej i gardła środkowego (łącznie z ewentualnym badaniem histopatologicznym).
 • Skorzystania z elektrokoagulacji przy powtarzających się krwawieniach z nosa,  czyli  zaopatrzenia miejsca krwawienia przy użyciu diatermii.
 

W/w zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym przez doświadczony zespół lekarzy otorynolaryngologów NZOZ "Silesia-Med" S.A.

02.03.2017

Dzień Promocji Zdrowia - podsumowanie

W dniu  23.02.2017 r. w naszej placówce odbył się zapowiadany Okulistyczny Dzień Promocji Zdrowia. Kolejny raz z radością informujemy, że nasza akcja spotkała się z entuzjazmem z Państwa strony, dzięki czemu znów dopisała frekwencja. Poradnia okulistyczna ruszyła pełną parą. Gabinet okulistyczny wyposażony jest w nowoczesny sprzęt pozwalający na kompleksowe badanie jakości wzroku i kondycji oczu. Zapraszamy do skorzystania z wiedzy i doświadczenia naszego specjalisty.

 

Przypominamy, że:

 • lek. Klaudia Luber, specjalista okulista przyjmuje:                                              czwartek w godzinach:  16.00 - 19.00
17.02.2017

Dzień Promocji Zdrowia

Szpital Specjalistyczny "Silesia-Med" S.A. organizuje kolejny Dzień Promocji Zdrowia. Tym razem  zapraszamy Państwa do skorzystania z bezpłatnych konsultacji okulistycznych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też zachęcamy do kontaktu z Rejestracją, celem zarezerwowania wizyty.  

 

Poradnia okulistyczna:

Diagnostyka i leczenie 

 • Zaburzenia powiek, narządu łzowego i oczodołu
 • Zaburzenia spojówek
 • Zaburzenia twardówki, rogówki, tęczówki i ciała rzęskowego
 • Choroby soczewki
 • Choroby naczyniówki i siatkówki
 • Jaskra
 • Zaburzenia ciała szklistego i gałki ocznej
 • Zaburzenia nerwu wzrokowego i drogi wzrokowej
 • Zaburzenia mięśni gałki ocznej, obuocznej motoryki, akomodacji i refrakcji
 • Upośledzenie widzenia i ślepota
 • Inne zaburzenia gałki ocznej i jej przydatków
 • Wrodzone wady rozwojowe oka, ucha, twarzy i szyi
 • Wczesne wykrywanie i leczenie zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD)
 • Leczenie zaćmy, kwalifikacja do zabiegu
 • Diagnostyka chorób oczu w cukrzycy
 

Celem zapisania się na wizytę prosimy o skorzystanie z poniższych danych kontaktowych:


tel            +48 (032) 211 62 97      

    

 tel/fax     +48 (032) 211 62 82     

         

 tel           +48 513 176 929

09.02.2017

Dni Promocji Zdrowia - podsumowanie

W dniach 31.01. i 06.02.2017 w naszej placówce odbyły się zapowiadane Dni Promocji Zdrowia. Jest nam niezmiernie miło, że ta inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem i wywołała pozytywną reakcją, dzięki czemu frekwencja dopisała, i tak licznie postanowili Państwo skorzystać z fachowej wiedzy naszych specjalistów. 

 

Przypominamy, że: 

 • dr. n. med. Andrzej Frankiewicz, specjalista hematolog przyjmuje:                   poniedziałek 16.00-19.00  
 
 • lek. Malgorzata Szymańska, specjalista neurolog przyjmuje:                             poniedziałek 16.00 - 19.00
 
20.01.2017

Dni Promocji Zdrowia

Początek roku to czas podsumowań, przemyśleń, a także podejmowanie nowych wyzwań i postanowień noworocznych. To również idealny moment aby pomyśleć o swoim zdrowiu oraz profilaktyce.

 

Szpital Specjalistyczny "Silesia-Med" S.A. w ramach organizowanych w naszej placówce Dni Promocji Zdrowia ma zaszczyt zaprosić Państwa do skorzystania z bezpłatnych konsultacji hematologicznych i neurologicznych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do kontaktu z Rejestracją, celem zarezerwowania wizyty.

 • W dniu 31.01.2017 od godz. 9.30 będzie można bezpłatnie skorzystać z fachowej wiedzy i doświadczenia dr. n. med. Andrzeja Frankiewicza, specjalisty hematologa.
 
 • Natomiast w dniu 06.02.2017 od godz. 16.00 wiedzą w zakresie neurologii dzielić się będzie dr Małgorzata Szymańska. 

 

Celem zapisania się na wizytę prosimy o skorzystanie z poniższych danych kontaktowych:

 

 tel            +48 (032) 211 62 97      

    

 tel/fax     +48 (032) 211 62 82     

         

 tel           +48 513 176 929

 

17.11.2016

Nowe poradnie

Szpital Specjalistyczny NZOZ "Silesia-Med" dąży do zapewnienia jak najszerszego zaplecza medycznego dla naszych Pacjentów. W efekcie naszych starań pięć kolejnych poradni specjalistycznych rozpoczyna działalność.  Są to: 

 • Poradnia chirurgii onkologicznej - w ramach, której oferujemy Państwu konsultacje z zakresu chirurgii onkologicznej, wykonywanie biopsji guzów nowotworowych wraz z diagnostyką histopatologiczną, usuwanie podejrzanych zmian skórnych metodą klasyczną lub z wykorzystaniem lasera CO2. W poradni przyjmuje dr hab. n. med. Łukasz Krakowczyk. 
 • Poradnia hematologiczna - obejmuje opieką pacjentów cierpiących z powodu schorzeń krwi lub układu krwiotwórczego. W poradni przyjmuje      dr n. med. Andrzej Frankiewicz.  
 • Poradnia diabetologiczna - do zadań poradni należy m.in. należy kompleksowa diagnostyka i leczenie cukrzycy typu I i II oraz towarzyszących zaburzeń metabolicznych. W poradni przyjmuje lek. Beata Czeszejko - Sochacka. 
 • Poradnia neurologiczna - do zadań poradni neurologicznej należy kompleksowa diagnostyka oraz leczenie schorzeń układu nerwowego, w tym chorób ośrodkowego układu nerwowego, czyli mózgu i rdzenia kręgowego oraz zaburzeń funkcjonowania nerwów obwodowych. W poradni przyjmuje lek. Małgorzata Szymańska. 
 • Poradnia okulistyczna - w ramach, której będzie prowadzona kompleksowa diagnostyka schorzeń oczu oraz profesjonalna korekcja wad wzroku. Poradnia rozpoczyna pracę w styczniu 2017 r. 
 
Serdecznie witamy naszych nowych specjalistów w zespole.             
   
Szczegółowe informacje na temat nowych gabinetów specjalistycznych, w tym zakres oferowanych świadczeń, grafik pracy poradni, biogramy lekarzy oraz aktualny cennik znajdą Państwo w zakładce Poradnie. 17.10.2016

Polisomnografia

  Szpital NZOZ „Silesia-Med” S.A. w Grzawie uruchomił program komercyjnych badań polisomnograficznych, diagnozujących zaburzenia oddychania występujące podczas snu.

 

  Bezdechy mogą powtarzać się kilka, a nawet kilkadziesiąt razy każdej nocy. Chory broni się przed uduszeniem, gdyż we śnie zostaje wstrzymany przepływ powietrza przez drogi oddechowe. W tym momencie uaktywnia się mechanizm obronny. Wybudzenie przywracające prawidłowy oddech może mieć charakter gwałtowny połączony z silnym uczuciem niepokoju i galopującym tętnem lub bardziej spokojny. W efekcie osoba dotknięta bezdechem jest chronicznie zmęczona, rozdrazniona i mniej efektywna. Osoba niewyspana nie może się skupić przez co popełnia więcej błędów. Kładzie się to cieniem na życie zawodowe osób mających odpowiedzialną pracę, za siebie i innych np. kierowców.

 

  Najczęstszym objawem bezdechu jest chrapanie. Permanentne zakłócanie ciszy nocnej może wpływać na relacje międzyludzkie, powodować spięcia i konflikty. Nie każde chrapanie musi oznaczać bezdech senny. Jednak występując razem ze zmęczeniem i zaburzeniami koncentracji wymaga diagnostyki polisomnograficznej.

 

  Badanie polisomnograficzne jest nieinwazyjne. Polega na monitorowaniu ważnych życiowo parametrów tj. m.in. pracy serca, mózgu, ruchu gałek ocznych, częstotliwości oraz saturacji oddechu. Jedynym „poświęceniem” ze strony pacjenta jest spędzenie nocy w szpitalnym łóżku.

 

  Polisomnografia w Szpitalu NZOZ „Silesia-Med" S.A. jest przeprowadzana przez doświadczonego fachowca w dziedzinie diagnostyki bezdechu sennego. Wszelkie zebrane podczas badania dane służą indywidualnej analizie przypadku, co pozwala na postawienie diagnozy, określenie stopnia zaawansowania choroby oraz zakreślenie toku leczenia.

 

  Bezdech senny to schorzenie znacznie utrudniające poranny start. Nieustanne zmęczenie obciąża zarówno umysł jak i ciało, co może skutkować pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia, a w przyszłości nawet przyczyniać się do rozwoju poważnych chorób. Obniżenie samopoczucia może również powodować problemy w sferze prywatnej. Polisomnografia to najskuteczniejsze narzędzie służące diagnostyce zaburzeń oddechowych pojawiających się w trakcie snu. 

 

  W celu uzyskania szczegółówych informacji na temat badania oraz terminów prosimy o kontakt z Rejestracją Szpitala osobiście bądź pod numerami telefonu (32) 211 62 82, (32) 211 62 97, 513-176-929. 

22.08.2016

Skleroterapia

  Skleroterapia to bezpieczna i małoinwazyjna metoda pozwalająca pozbyć się żylaków i uporczywych pajączków na nogach, dająca efekt zarówno leczniczy jak i estetyczny. Zabieg skleroterapii nie wymaga zaangażowania bloku operacyjnego, wykonywany jest standardowo w warunkach ambulatoryjnych. Metoda ta polega na iniekcji leku w postaci roztworu lub pianki w miejsce zajęte chorobowo. Lekarz w zależności od stopnia zaawansowania choroby wykonuje kilka lub kilkanaście nakłuć cieniutką igłą, dzięki czemu cała procedura jest niemal bezbolesna.

 

  Schemat postępowania wygląda następująco: podany w formie zastrzyku środek obliterujący powoduje obkurczanie naczyń oraz wywołuje odczyn zapalny w ich ściankach. W efekcie naczynie nie może dłużej transportować krwi, zamyka się i staje się trwale niedrożne. Zamknięte naczynie krwionośne ulega zwłóknieniu i kolejno zostaje wchłonięte przez organizm oraz przestaje być widoczne. Alternatywnie iniekcja leku obliterującego może przebiegać pod kontrolą USG, mówimy wtedy o echo-skleroterapii. O wyborze metody decyduje lekarz na podstawie aktualnego badania USG żył  kończyn dolnych oraz badania ogólnego pacjenta.

 

  Zaraz po zabiegu kończyna dolna przez pewien czas może wyglądać gorzej szczególnie u osób o jasnej karnacji skóry. Ostrzyknięte żyły zmieniają kolor na brązowy. W okolicach kostki może pojawić się obrzęk i zasinienie, a miejsca nakłuć mogą odznaczać się lekką bolesnością. Dolegliwości te zanikają jednak samoczynnie, nie wymagają przy tym interwencji lekarskiej w ciągu 3-4 tyg. Wśród przeciwwskazań do zabiegu można wyróżnić choroby nowotworowe, zakrzepicę żył głębokich, a także alergię na środek obliterujący.

 

  Procedura „ostrzykiwania” żylaków bądź pajączków nie jest czasochłonna, trwa około 20 do 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest ruch w postaci krótkiego spaceru oraz noszenie specjalnych uciskowych pończoch lub odpowiednich bandaży dla podniesienia efektywności leczenia. Pacjent poddany skleroterapii nie wymaga rekonwalescencji w domowych pieleszach, może wrócić do aktywności zawodowej z zachowaniem oszczędzającego trybu życia. Niewskazane jest wysiłkowe uprawianie sportu oraz ekspozycja na promienie słoneczne, jak również wizyty w solarium.

 

  W celu uzyskania bliższych informacji na temat wskazań, przeciwwskazań oraz wszelkich szczegółów medycznych dotyczących skleroterapii, zapraszamy na konsultację kwalifikującą. Nasz specjalista w sposób klarowny i wyczerpujący rozwieje wszelkie wątpliwości oraz odpowie na pytania dotyczące samego zabiegu, jak również pielęgnacji pozabiegowej. Aby umówić się na wizytę prosimy o kontakt z Rejestracją Szpitala osobiście, bądź pod numerami telefonu: (32) 211-62-97, (032) 211 62 82, 513-176-929

05.07.2016

Wakacyjna Promocja!

 

  Wychodząc na przeciw potrzebom pacjentów Szpital Silesia Med. S.A. ogłasza wakacyjną promocję usług medycznych świadczonych w szpitalnej Pracowni Endoskopii. Ceny badań endoskopowych: kolonoskopii i gastroskopii w dniach od 01.07.2016 do 31.08.2016 będą niższe o 10%, natomiast  cena znieczulenia będzie wynosić 150 zł. 

 

Serdecznie zapraszamy! 

05.07.2016

Cennik "Silesia-Med" S.A.

Szanowni Pacjenci! 

 

Informujemy o zmianach w cenniku usług medycznych świadczonych w ramach poradni specjalistycznych. 

 

Z dniem 01.09.2016 ceny porad ambulatoryjnych będą wynosić: 

 • Konsultacja w poradni chirurgicznej:    150 zł. 
 • Konsultacja w poradni proktologicznej: 150 zł. 
 • Konsultacja w poradni urologicznej:      180 zł. 
 • Konsultacja w poradni urazowo-ortopedycznej: 150 zł, z USG 180 zł. 
 • Konsultacja w poradni urazowo-ortopedycznej dla dzieci: 150 zł. 
 • Konsultacja lekarska kwalifikująca do badań endoskopowych: 150 zł. 
 • Ceny konsultacji pooperacyjnych pozostają bez zmian (60 zł do 3 wizyt) 
 • Nie ulegają zmianie ceny kosultacji: w poradni endokrynologicznej, poradni schorzeń piersi oraz Pracowni USG. 
 
Z dniem 01.11.2016 ceny porad ambulatoryjnych będą wynosić: 
 • Konsultacja w poradni otolaryngologicznej: 150 zł. 
 • Konsultacja w poradni otolaryngologicznej dla dzieci: 150 zł. 
 • Ceny konsultacji pooperacyjnych pozostają bez zmian (60 zł do 3 wizyt)
08.06.2016

ACL w Grzawie

   Urazy (konstuzje) kolana to zmora osób aktywnych zawodowo oraz uprawiających sport nie tylko wyczynowy. Staw kolanowy jest największym stawem w organizmie człowieka, a jego budowa oraz rola jaką spełnia w podczas przemieszczania się, determinuje jego wysoką podatność na uszkodzenia. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego przeprowadzana jest w przypadkach pourazowych niestabilności stawu kolanowego powstałych w wyniku uszkodzenia więzadeł krzyżowych. Rekonstrukcja ma na celu przywrócenie sprawności, tak aby ruch stał się przyjemnością, a nie wiązał się z przykrymi dolegliwościami o charakterze bólu i niestabilności stawu. 

 

  Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego to jedna z najczęsciej wykonywanych operacji rekonstrukcyjnych w ortopedii. Istotą zabiegu jest "wstawienie" przeszczepu w miejsce uszkodzonego więzadła. Materiałem przeszczepianym są ścięgna własne pacjenta (tzw. przeszczep autogenny), które zostają pobrane w trakcie zabiegu z okolicy operowanego kolana. W uzasadnionych przypadkach materiał na przeszczep może zostać pobrany z drugiej kończyny dolnej. Natomiast wyjatkowo może on pochodzić od innego dawcy, bądź zostaną użyte materiały syntetyczne zastepujące tkankę pacjenta. 

 

  Przeszczep przytwierdzany jest do kości udowej i piszczelowej przy pomocy implantów. Specjaliści w Szpitalu NZOZ Silesia-Med. S.A. stosują implanty zaawansowane technologicznie, w tym również biowchłanialne implanty, które wewnatrz stawu ulegają "przebudowie", czyli wchłonięciu, przez co zmienia się ich struktura, przeobrażając się w tkanke kostną. Dodatkowo są one wysoce odporne na zerwanie mocowania. Jest to szczególnie ważne dla osób aktywnych pragnących po wymaganym okresie rehabilitacji wrócić do ulubionego sportu. 

 

  Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego charakteryzuje się małą inwazyjnością i nie wymaga długiej hospitalizacji. Zazwyczaj już drugiego dnia po operacji pacjent przy pomocy kul jest w stanie poruszać się samodzielnie. Zabieg przeprowadzany jest artroskopowo z zachowaniem największej staranności. 

 

  Celem uzyskania bliższych informacji na tematy związane z niestabilnością stawu kolanowego, metod diagnostycznych oraz samej rekonstrukcji ACL i możliwości jej przeprowadzenia w naszym Szpitalu, jak również w kwestii innych problemów ortopedycznych, zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy ortopedów. 

 

23.05.2016

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Terapia osoczem bogatopłytkowym to innowacyjne narzędzie do walki z szerokim spectrum schorzeń ortopedycznych. Początkowo leczenie zarezerwowane dla sportowców, dziś coraz częściej i efektywniej stosowane powszechnie dla ułatwienia oraz usprawnienia codziennego życia pacjentów.


Odwirowana z własnej krwi pacjenta warstwa osocza bogatego w krwinki płytkowe, podana odpowiednio w chorobowo zmienioną okolicę stymuluje proces regeneracji oraz przyspiesza gojenie uszkodzonych procesami chorobowymi tkanek. Towarzysząca całej procedurze redukcja odczuwalnego bólu aktywnie wpływa na poprawę funkcjonowania całego organizmu. W ortopedii terapia ta znajduje zastosowanie w leczeniu licznych, często bardzo dokuczliwych schorzeń, takich jak  np.: zmiany degeneracyjne i zapalenia ścięgna Achillesa, zespoły entezopatyczne typu „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, „ostroga piętowa”, „kolano skoczka”, zapalenia ścięgien    i przyczepów ścięgien np. zapalenie ścięgien „gęsiej stopy”, w zaburzeniach gojenia się tkanek miękkich, w zaburzeniach zrostu kości (tzw. „stawy rzekome” ) oraz w innych stanach chorobowych narządu ruchu.


Schemat leczenia wygląda następująco: preparat leczniczy zostaje wyprodukowany z niewielkiej ilości krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta. Następnie przy pomocy specjalnej aparatury tworzy się koncentrat osocza, bogaty w płytki krwi zawierające czynniki wzrostu, które bezpośrednio motywują uszkodzenia do szybkiej i trwałej regeneracji. Koncentrat  podawany jest  w formie zastrzyku, przeważnie w miejsce najbardziej bolesne.


Koszt przeprowadzenia terapii osoczem bogatopłytkowym w naszym Szpitalu waha się od 600zł do 1000zł. Nasi specjaliści na konsultacji kwalifikującej udzielą Państwu szczegółowej informacji na temat procesu leczenia. Aby umówić się na wizytę prosimy o kontakt z Rejestracją Szpitala osobiście, bądź pod numerami telefonu: (32) 211-62-97, (032) 211 62 82, 513-176-929


 

 

27.08.2015

Promocja SynviscOne

Sport to twoje hobby, biegasz, wędrujesz po górach, jeździsz na rowerze lub rolkach, grasz w tenisa lub squash’a. Pasją do gry w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę dzielisz się z przyjaciółmi. Sport jest przyjemnością, ale może nie być obojętny dla twoich kolan. 

Jeśli nie jest Ci obcy ból związany z przeciążeniem kolan lub ból zwyrodnieniowy kolan mamy na to  radę.

Preparat SynviscOne, który pomoże zadbać o stan twoich kolan dostępny w już dziś NZOZ Silesia – Med S.A. w promocyjnej cenie 550 zł wraz z podaniem.    

O stan twoich kolan pomogą zadbać pracujący w NZOZ Silesia- Med. S.A. specjaliści ortopedii Jarosław Stępniakowski, Jacek Wilczyński, Karol Pethe.

 

Już dziś umów termin konsultacji w NZOZ Silesia – Med S.A. 

Tel. (32) 211-62-97 lub (32) 211- 62-82


Oferta promocyjna ograniczona czasowo do wykorzystania opakowań promocyjnych.

 

 

Informację dotyczącą SynviscOne znajdziesz pod linkiem:

http://www.sanofi-aventis.com.pl/produkty/Nasze%20produkty/Synvisc_SynviscOne_IFU_10_2013.pdf

10.02.2015

ZAWROTY GŁOWY

Zawroty głowy, obok bólów głowy, są jednymi z częściej zgłaszanych przez Pacjentów dolegliwości. Światowe statystyki podają, że osoby, u których główną skargą są zawroty głowy i zaburzenia równowagi, stanowią 7% Pacjentów w gabinecie lekarza rodzinnego oraz 12–15% Pacjentów w gabinecie otolaryngologa.

Wychodząc naprzeciw Pacjentom z zawrotami głowy  w  NZOZ Silesia-Med. S.A. w Grzawie od 26 lutego b.r. przez okres dwóch tygodni będą przeprowadzane badania przesiewowe w zakresie zaburzeń równowagi przy wykorzystaniu najnowocześniejszego, dostępnego w Polsce od kilku miesięcy, pierwszego systemu diagnostycznego do szybkiej diagnostyki zawrotów głowy. 

Dzięki w/w zestawowi diagnostycznemu działanie układu przedsionkowego uszu można ocenić i udokumentować  już w ciągu mniej niż 10 minut.

Zalety badania:

 • pełne badanie układu przedsionkowego w bardzo krótkim czasie – badanie wszystkich 3 kanałów półkolistych ucha lewego i prawego
 • wygodne, lekkie gogle z wbudowanym żyroskopem zwiększające komfort pacjenta
 • pełna mobilność umożliwiająca badanie pacjentów zarówno w gabinecie, jak i przy łóżku na oddziale
 • wyjątkowo czuła kamera rejestrująca szybkie ruchy oka przy bardzo małych prędkościach kątowych głowy

Osoby zainteresowane diagnostyką zaburzeń równowagi prosimy o telefoniczna rejestrację (liczba badań ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń)

Tel. (32) 211-62-97

               211- 62-82

Koszt badania: 80,00 PLN

27.01.2015

PRACOWNIA USG - NOWOŚĆ

Badania wykonywane będą przez dr Mateusza Majewskiego

Cennik badań USG:

1. Ocena naczyń żylnych:

  a. Jedna kończyna dolna: 100,00 PLN

  b. Obie kończyny dolne: 150,00 PLN

2. Ocena naczyń tętniczych kończyn dolnych:

  a. Jedna kończyna dolna: 140,00 PLN

  b. Obie kończyny dolne: 180,00 PLN

3. Ocena tętnic szyjnych i kręgowych: 120,00 PLN

4. Ocena narządów jamy brzusznej: 100,00 PLN

5. Ocena tarczycy: 100,00 PLN

6. Ocena piersi: 100,00 PLN

31.07.2013

Wakacyjna promocja

W ramach promocji oferujemy rabat na wybrane

zabiegi laryngologiczne u dzieci.

 

Promocja obejmuje:

 • usunięcie migdałka gardłowego /adenotomia/                                           cena promocyjna 1 200 PLN                                                                                     
 • usunięcie migdałka podniebiennego i gardłowego /adenotonsillectomia/    cena promocyjna 1 900 PLN                                                                                           
 • adenotomia z drenażem wentylacyjnym                                                    cena promocyjna 1 900 PLN                                                                                  
 • drenaż wentylacyjny jam bębenkowych                                                    cena promocyjna 1 200 PLN                                                                                                                                                          

Podane ceny obejmują znieczulenie i pobyt.
Do ceny należy doliczyć koszt konsultacji lekarza laryngologa

 

Promocyjne ceny obowiązują od 01 sierpnia 2013 r. do 31 grudnia 2014r.

10.01.2013

Poszerzamy zakres usług!

16 stycznia br. uruchamiamy w naszym Szpitalu Poradnię Gastroeneterologiczną.

Będziemy zajmować się diagnostyką i leczeniem chorób górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. 

Oprócz konsultacji gastrologicznych wykonywać bedziemy min. GASTROSKOPIĘ oraz KOLONOSKOPIĘ w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

W związku z nieposiadaniem przez nas umowy z NFZ w zakresie Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej porady i badania bedą odpłatne.

 

02.01.2013

Spotkanie Lek. Rodzinnych

Zarząd ''Silesia-Med''S.A. oraz Zespół ORL Szpitala Specjalistycznego ''Silesia-Med''S.A. w Grzawie, wspólnie z firmą Pierre Fabre Medicament, organizuje w naszym Szpitalu Pierwsze „grzawskie” spotkanie w gronie lekarzy rodzinnych.

Spotkanie odbędzie się 01.02.2013r.

Liczymy na wysoką frekwencję zaproszonych gości.

 

 

 

30.11.2012

,,BIAŁA SOBOTA'' z otorynolaryngologią

W dniu 8 grudnia 2012r. w godz. 9.00-13.00 w naszym Szpitalu będzie można skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarza-otorynolaryngologa w zakresie schorzeń nosa, gardła, krtani i uszu,zarówno dzieci jak i u dorosłych.

Dodatkowo w tym dniu, na terenie Szpitala będzie wykonywane bezpłatne badanie słuchu.

Serdecznie zapraszamy.

23.11.2012

Spotkanie otorynolaryngologów

23 listopada w naszym Szpitalu odbędzie się pierwsze ,,grzawskie'' spotkanie otorynolaryngologów

24.08.2012

Jesienna promocja

Od 1 wrzesnia konsultacje w PORADNI CHIRURGII OGÓLNEJ tańsze o 20 %.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszych specjalistów.

31.07.2012

Witamy na stronie

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu nową stronę internetową ''Silesia-Med''S.A.