Standard organizacji żywienia zbiorowego w podmiocie leczniczym, został wdrożony Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 grudnia 2025 r. Celem standardu jest podniesienie jakości żywienia pacjentów. Właściwe żywienie jest ważnym codziennym elementem w procesie leczenia i stanowi wsparcie w powrocie do zdrowia pacjentów.
W naszym szpitalu żywienie pacjentów jest integralną częścią terapii i uwzględnia indywidualne potrzeby zdrowotne oraz ocenę stanu odżywienia pacjenta.
W zakładce „Żywienie dla zdrowia” publikujemy aktualne jadłospisy, wyniki badań laboratoryjnych posiłków, materiały edukacyjne z zakresu żywienia i dietetyki oraz umożliwiamy zgłaszanie anonimowych uwag i opinii dotyczących posiłków – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Każda opinia jest dla nas cenna i pomaga podnosić standard opieki nad Pacjentami.
