Małoinwazyjne zabiegi ambulatoryjne

Występowanie zmian skórnych jest uzależnione od wielu czynników, a przy tym charakteryzują się dużą różnorodnością kształtu, rozmiaru oraz miejsca występowania na skórze. Jest to często problem natury estetycznej, jednak mogą stanowić objaw rozwijającego się nowotworu. Szpital Specjalistyczny „Silesia-Med” S.A. oferuje Państwu możliwość usunięcia wszelkiego rodzaju zmian skórnych z wykorzystaniem nowoczesnych metod leczenia, dobieranych indywidualne z uwzględnieniem zaleceń lekarskich i potrzeb pacjenta.

Zmiany skórne: znamiona barwnikowe, brodawki, włókniaki, odciski

W zależności od wskazań medycznych zmiany skórne są usuwane chirurgicznie z możliwością zastosowania plastyki miejscowej lub laserowo. Szpital posiada precyzyjne urządzenie laserowe pozwalające na szybkie i małoinwazyjne zabiegi ambulatoryjne, polegające na „odparowaniu” zmiany, bez utraty krwi. Usuwaniem zmian skórnych zajmuje się zespół chirurgów.  lek. med. Grzegorz Kielan, lek. med. Jan Szczotka, 

Pajączki, żylaki

Celem zniwelowania uporczywych pajączków na nogach oraz nieestetycznych żylaków stosowana jest skleroterapia. Jest to metoda bezpieczna i niemal bezbolesna. Zabieg trwa około 20 – 30 minut i polega na iniekcji leku w miejsce zajęte chorobowo, w wyniku czego naczynie ulega zwłóknieniu i przestaje być widoczne. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre zmiany ze względu na stopień zaawansowania wymagają interwencji chirurgicznej.

Zamiany skórne w okolicy oczu

Najczęściej na powiekach pojawiają się brodawki wirusowe lub łojotokowe, kaszaki oraz włókniaki. Są to zwykle łagodne guzowate zmiany usuwane chirurgicznie. Natomiast kępki żółte grudkowate zmiany o żółtawym zabarwieniu pojawiają się przeważnie w okolicy okołonosowej i świadczą o podwyższonym poziome tzw. złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Ze względów estetycznych kępki są usuwane chirurgicznie, ale ich dalsze leczenie opiera się m.in. na zmianie diety oraz jeśli to konieczne wprowadzeniu terapii farmakologicznej.